Connect with us

Genel

Bakan Dönmez: Bu yıl içerisinde yatırım hedefimiz 612 milyon lira

Yayın Tarihi

on

Bakan Dönmez: bu yıl içerisinde yatırım hedefimiz 612 milyon lira

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Konya’nın Karapınar ilçesinde yapımı devam eden, “dünyanın en büyük güneş enerjisi santrali olması” planlanan tesiste 2 yıl içerisinde 1000 megavatlık kurulu güce ulaşmayı hedeflediklerini bildirdi.

Bakan Dönmez, Selçuklu Kongre Merkezi’nde düzenlenen Konya Enerji Koordinasyon Toplantısı’nda, kentteki enerji sektörü temsilcileriyle bir araya geldi.

Basına kapalı gerçekleşen toplantı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Dönmez, Konya’da bugüne kadar yapılan yatırımları, faaliyetleri ve yapılacak projeleri değerlendirdiklerini söyledi.

Konya’nın enerji ve tabii kaynaklar alanında kamu ile özel sektörde, 2002’de 11 milyon liralık yatırım aldığını hatırlatan Dönmez, “2020’de 1 milyar 42 milyon liralık yatırım yapmışız. Toplam 18 yılda yapılan yatırım miktarı da 6 milyar lira civarında. İnşallah bu yıl içerisinde yatırım hedefimiz 612 milyon lira. Bu, elektrik ve doğalgaz yatırım hedefimiz.” ifadesini kullandı.
Konya’nın hem sanayi hem tarım hem de bir turizm kenti olduğuna dikkati çeken Dönmez, şöyle konuştu:

Konya aynı zamanda bir enerji kenti. Konya’mız, başta güneşi olmak üzere, yenilenebilir enerji potansiyelinin en yüksek olduğu kentlerimizden bir tanesi. Bu hassasiyetlerinden dolayı yerel yöneticilerimize de teşekkür ediyorum. Şu anda Konya sınırları içerisinde dünyadaki en büyük güneş enerjisi santralinin inşaatı devam ediyor. Konya Karapınar’da tam 1000 megavat kurulu gücündeki tesisin yapımı devam ediyor.

Geçtiğimiz yıl Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle güneş paneli üretim fabrikasını hizmete almıştık. O günden itibaren santral sahasında güneş panelleri monte etmeye ve elektrik üretmeye başladık. İnşallah 2 yıl içerisinde bu 1000 megavatlık kurulu gücü de tamamlamış olacağız. Ayrıca 4 tane biyokütle santralimiz var ki daha çok hayvansal atıkların bertarafı ve değerlendirilmesi kapsamında. 90 megavatlık bir tesisten bahsedebiliriz. 2 hidroelektrik santralimiz, 2 rüzgar, 1 termik olmak üzere toplamda 1580 megavatlık bir kurulu gücümüz de söz konusu.

Dönmez, Konya’da 2004-2005 yıllarından beri doğalgaz kullanıldığını anımsatarak, şunları kaydetti:

“Konya nüfusunun yüzde 85’ine denk gelen bir doğalgaz erişimi söz konusu. Konya nüfusunun yüzde 68’i de bu çağdaş, kaliteli, çevreci yakıtı kullanır hale geldi. 15 ilçe doğalgazı kullanıyor, geriye kalan 16 ilçemize doğalgazı, ne zaman ve nasıl götürebiliriz bunun müzakeresini gerçekleştirdik. Öncelikle nüfusu daha yüksek olan ilçelerimiz başlamak suretiyle kalan ilçelerimize de bir planlamayla doğalgazı ulaştırmış olacağız.”

 

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Genel

Jobsora ile hemen şimdi bir iş bulun!

Yayın Tarihi

on

Yazar

Çalışmalarının amacı sizin için mükemmel bir pozisyon bulmaktır! Jobsora, bu amacın esas olduğunu iddia etmekte ve kalitesini korumaktadır. Bu site, kullanırsanız hızlı bir şekilde iş bulacağınızı garanti eder. Ve bu doğru! Artık internette gezinmek ve boş yer aramak için saatler ve günler harcamanıza gerek yok. Çünkü Jobsora, iş ilanlarında yayınlanan tüm pozisyonlara bağlantılar sağlar. İhtiyacınız olan her şey siteye kaydolmak ve iş başvurusunda bulunmaktır.

Jobsora ile hemen şimdi bir iş bulun! Tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu biliyorsanız, özel filtreler ve Gelişmiş Arama kullanın. İş uyarıları atarsanız, e-postanıza teklifler alırsınız.

Macaristan’ın hangi şehrinde çalışmayı tercih ettiğine karar verdin mi? Ardından konuma göre iş arayabilirsiniz.

Jobsora, iş arama sürecini kolay ve hızlı hale getirmeye çalışıyor. Elbette, bu siteyi takdir edeceksiniz ve Jobsora’nın yardımıyla kesinlikle sizin için en iyi rolü bulacaksınız.

Elbette, bir pozisyon aramanın birçok yolu vardır. Belki zaten denedin. En popüler yöntemler şunlardır: bir işe alım firmasına danışmak, istenen pozisyon için doğrudan istenen şirkete hitap etmek, yerel gazetelerde iş aramak, tanıdıklarla iletişim kurmak, vb. Bunları birleştirirseniz tüm bu arama yöntemleri yardımcı olabilir. Ancak gerçeği söylemek gerekirse, zaman alıcıdırlar ve bazen yatırım gerektirirler.

Ayrıca, tüm işverenler dijitalleşti, ilanlarını ve açılışlarını çevrimiçi olarak yayınlıyorlar. Bu nedenle, güncel kalmalı ve tüm bu faktörleri hesaba katmalıyız. Günümüzde çok az sayıda işveren, bırakın boş pozisyonlar bir yana, çevrimdışı bir şeyin reklamını yapıyor. Bu nedenle, iş arama yapmazsanız, çevrimiçi olarak başarılı bir başvuru sahibi olamazsınız.

Çevrimiçi olarak etkili bir şekilde çalışmak için aşağıdaki adımları izleyin:

Özgeçmişinizi güncelleyin, dijital uyumlu hale getirin. Özgeçmişinizi iş sitelerine yükleyebilir ve e-postanıza iş teklifleri ile uyarılar alabilirsiniz.
Sosyal profillerinizin gerekli bilgilerle dolu olduğundan ve en iyi yönlerinizi gösterdiğinizden emin olun. İstenmeyen veya tuhaf gönderileri silmeyi unutmayın. Bir işveren sizin doğru aday olduğunuza karar verirse, tüm sosyal ağlarınızı kontrol edecektir.
Çevrimiçi bir portföy oluşturun. Bu şekilde, gelecekteki işvereniniz deneyiminizi ve başarılarınızı yalnızca bir özgeçmiş ve kapak mektubunda göremeyecek.
Kişisel markanızı yaratın. Bu, sizi öne çıkaran ve hedef kitleye kendinizi temsil ettiren en güncel seçenektir.
Gördüğünüz gibi internette iş aramak gerçekten faydalıdır. Jobsora gibi verimli iş sitelerini kullanırsanız, uygun bir rolü çok hızlı bir şekilde bulacaksınız!

Aramanızın başarılı olacağını biliyoruz!

Devamını Oku

Genel

Jooble nedir?

Yayın Tarihi

on

Jooble hayalinizdeki işi bulmanıza yardım etmek amacıyla kurulmuş olan bir arama motorudur.

Tüm iş ilanlarını, açık pozisyonlarını ya da inşaat sektöründe iş olanaklarını Jooble arama sonuçlarında bulabilirsiniz. Daha önce böyle bir şey duydunuz mu? Artık Türkiye’deki tüm iş olanakları sadece Jooble’da.

Neden Jooble mı? Herhangi bir başka arama motorunun yaptığı gibi Jooble tüm bilgiyi kendi veritabanında tutmaz, Jooble istediğiniz bilgiyi başka arama motorularından daha iyi arayabilir.

Arama yaptığınızda anahtar kelimelerinize en uygun Türkiye’deki 1340’den fazla iş bulma sitesine yönlendirilebilirsiniz.

Vaktinizi boşa harcamayın. Jooble aracılığı ile hayalinizdeki işi ve kariyer fırsatlarını kolayca bulabilirsiniz. Yaşamın sunduğu her şeyi almak isteyen “gurmeler” için bir çok arama filtresi olan gelişmiş arama fırsatı var. Jooble arama sonuçlarında hayalinizdeki işi mutlaka bulabileceksiniz. Tek bir şart hayal ettiğiniz işin var olmasıdır.

Ekibimiz iş aramanızı mümkün olduğu kadar basitleştirmek için durmadan çalışmaktadır. Yeni hizmetler ve özellikleri ekleyerek Jooble’ı geliştirmekteyiz. Konuyla ilgili fikirleriniz ve önerileriniz varsa bize lütfen bildirin.

Fakat bir özdeyişte denildiği gibi: “Bir sefer görmek yüz sefer duymaya bedeldir.” Bu nedenle bu yazıyı okumak yerine arama hizmetimizi deneyin! İyi aramalar!

Devamını Oku

Genel

Kablo sektörünün lideri en güçlü 50 kadın CEO arasında

Yayın Tarihi

on

Ekonomist ve Capital dergilerinin “Türkiye’nin En Güçlü 50 Kadın CEO’su” araştırması sonuçlandı. Kadın üst düzey yöneticilerin temsil ettikleri şirketlerin cirosuna göre sıralandığı listede, Türk kablo sektörünün öncü firması Türk Prysmian Kablo’nun CEO’su Cinzia Farisè de yer alarak, Türkiye’nin en güçlü kadın CEO’larından biri oldu.

 Türk Prysmian Kablo, sektöründe ilklere imza atmaya devam ediyor. Şirketin geçtiğimiz yıl görevi devralan CEO’su Cinzia Farisè, Türkiye’nin en güçlü 50 kadın CEO’su arasına girerek büyük bir başarıya imza attı. Ulusal ve çok uluslu şirketlerde uzun bir kariyere sahip olan, hem hizmet hem endüstriyel üretim alanlarında, özel sektörde ve kamuda yönetici ve icracı olmayan yönetici olarak çalışan, birçok firmanın yönetim kurulunda görev yapan Cinzia Farisè, kablo sektöründe ve Prysmian Group bünyesinde 10 yıl boyunca deneyim kazandıktan ve giderek artan sorumluluklar üstlendikten sonra, geçtiğimiz yıl Türk Prysmian Kablo’nun CEO’su olarak Türkiye’de göreve başladı.

Mudanya’da 500’ü aşan çalışanıyla yenilikçi kablo çözümleri ve sistemleri geliştiren Türk Prysmian Kablo, Cinzia Farisè’nin liderliğinde 2019 yılını yaklaşık 1,5 milyar TL ciroyla kapadı.

İnovasyon ve sürdürülebilirlikle büyüyor

Türk Prysmian Kablo’yu kablo sektörüne liderlik eden büyük bir aile olarak tanımlayan ve  ilk hedeflerinin, her gün kriz, kur dalgalanması veya Covid-19, sorun ne olursa olsun en iyisini bekleyen yüzlerce müşteriyi memnun etmek olduğunun bilincinde çalışmalarını sürdürdüklerinin altını çizen Cinzia Farisè, sözlerine şöyle devam etti: “Bu ödülün arkasında, daima ileriye bakan, kendine hedefler koyan, inovasyonla sürdürülebilir uzun vadeli büyümeyi bir araya getiren Türk Prysmian Kablo ailesinin işine olan bağlılığı ve tutkusu var. ‘Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz’ misyonumuzdan aldığımız güçle, Türkiye’nin en prestijli projelerinin çözüm ortağı olarak, Türkiye’nin sanayileşmesine ve ekonomisine katkılarımızı sunduk ve sunmaya devam ediyoruz. Ve bugün, ekonomik, sosyal ve çevresel sorumluluğu faaliyetimizin tüm yönlerine entegre etmek amacıyla, iş modelimizi güçlendiriyor ve toplum için fayda sağlamak üzere, Şirketimiz için kar sağlıyoruz.”

Mudanya’dan dünyaya

Teknoloji ve üretim kapasitesini artırmak için, 1964 yılından bugüne dek birçok yatırım yapan Türk Prysmian Kablo, Mudanya’daki fabrikasında 22 bin farklı kablo üretebiliyor. 220 kV’a kadar tüm enerji kabloları, 3 bin 600 çifte kadar bakır iletkenli haberleşme kabloları, fiber optik kablolar, endüstriyel uygulamalarda kullanılan özel kablolar da Türk Prysmian Kablo’nun imzasını taşıyor. Şirket, her sektörde büyük proje ve yatırımların güvenilir çözüm ortağı olarak katkı sağlamaya devam ediyor.

Devamını Oku

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com