Connect with us

Solar Panel

JA Solar DeepBlue 3.0, 545W enerji çıktısıyla rekora koşuyor

Yayın Tarihi

on

Mayıs 2020’de JA Solar, 2020’nin üçüncü çeyreğinde seri üretim için planlanan yeni kuşak ürünü DeepBlue 3.0’ı, 14GW planlanmış kapasiteyle piyasaya sürdü. Ürün teknolojisindeki sürekli iyileştirmelerle, firma yeni ürünün çıkış gücünü 545W düzeyine çıkarmayı başardı.

DeepBlue 3.0 modülü, JA Solar’ın yeni PERCIUM PLUS hücre teknolojilerini ve Çin merkezli yedi üst PV üreticisi tarafından resmi olarak geniş alan ızgara boyutu standardı olarak Kabul edilen Ga-katkılı M10 (182mm x 182mm) silikon ızgaraları kullandı. Modül ayrıca 11 bara ve yarım hücre tasarımını benimsedi. Tüm bunlar, seri üretilen 72 hücreli DeepBlue 3.0 modülünün güç çıkışının 545W’a ulaşmasını sağlıyor. Yükseltgenmiş modül, özellikle güneş enerjisi endüstrisi tedarik zincirinin tamamında üretim maliyetlerini düşürecek, özellikle M10 tabanlı yüksek güç modülü, son kullanıcıya önemli bir değer artışı getirecek ve rekabet avantajlarını artıracaktır.

DeepBlue 3.0, gelişmiş arka baskı teknolojisi ve diğer yükseltgenme paketleri ile M10 geniş alanlı ızgara tabanlı PERCIUM PLUS hücre platformuna sahiptir. Hücre verimliliği % 23.0’ı aşmıştır ve ilgili modül verimliliği % 21.0’ın üzerindedir. Ürünü daha avantajlı hale getirmek üzere, modül verimliliğini % 21,4 daha fazla artırmak için yüksek enerji yoğunluğu teknolojileriyle birlikte özelleştirilmiş ürünler kullanılabilir. Ayrıca, modülün tasarımı kolay kurulumu beraberinde getirmektedir. Patenti bulunan kayar yuva çerçevesi, çerçevenin ağırlığını yaklaşık % 10 oranında azaltarak kurulumu daha rahat ve çok yönlü hale getirirken, ürünün su geçirmezlik niteliğini ve mekanik yük performansını artırır. 400W modüllerle karşılaştırıldığında, DeepBlue 3.0, seviyelendirilmiş enerji maliyetini yaklaşık % 7 -% 9 oranında azaltacaktır (bu değer, projelerin koşullarına bağlı olarak değişebilir).

JA Solar’ın CEO’su Jin Baofang, DeepBlue 3.0 ile ilgili şunları dile getirdi: “JA Solar, kuruluşundan bu yana, yüksek performanslı hücrelerinin ve modül teknolojilerinin uygulanmasını sürekli olarak geliştirdi. Pazarlamayla, yüksek performanslı ürünlerinin dünya çapında tanınırlığını garantiledi. Biz teknolojik yenilik odaklanmaya devam ediyoruz ve küresel müşterilerimize gelişmiş fotovoltaik ürünler sunmak için çalışıyoruz.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Devamını Oku
Advertisement
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solar Panel

LONGi, 2024’te Olağanüstü Finansal Gücünü ve Kararlılığını Vurgulayarak PV ModülTech Bankacılık Derecelendirmelerinde AAA Statüsünü Sürdürüyor

Yayın Tarihi

on

Yazar

Dünyanın önde gelen güneş teknolojisi şirketi LONGi, 2023’ün üçüncü çeyreği için en son PV ModülTech Bankacılık Raporu’nda AAA derecesini koruyarak şirketin sürekli performans ve finansal istikrarındaki tutarlılığını vurguladı. Şirketin 15. ardışık AAA derecesi, uluslararası finans piyasaları, üçüncü taraf kurumlar ve genel olarak fotovoltaik endüstrisi tarafından şirketin genel gücüne duyulan yaygın güvenin bir kanıtıdır. PV ModülTech Bankacılık Raporu, güneş üreticilerini düzenli olarak üretim (değer zinciri, üretim, küresel modül sevkiyat profili, CapEx ve Ar-Ge harcamaları) ve finansal (nakit akışı, borç, değerleme, karlılık ve ciro) açıdan göreceli güçlerine göre kapsamlı bir şekilde analiz eder ve kıyaslar.

2023’ün ilk yarısında güçlü bir performans sergileyen LONGi’nin 15. ardışık AAA derecesi, şirketin finansal gücünü ve uzun vadeli kararlılık için en katı finansal gerekliliklere uyumunu daha da kanıtlıyor. LONGi, 2023’ün ilk yarısında güçlü bir performans sergiledi ve 2023’ün ikinci çeyreğini şirket tarihinin en iyi dönemi olarak açıkladı, net karı EUR 0.7 milyarın (CNY 5.5 milyar)* üzerinde gerçekleşti.

2020’den bu yana modül ve gofret üretiminde ve sevkiyatında bir numaralı güneş şirketi olan LONGi, 2023’te 130GW modül üretim kapasitesi öngörüyor. 30 GW, şirketin premium arka temas modül serisi Hi-MO X6’dan gelecek. Güneş teknolojisi inovasyonu, LONGi’nin özel arka temas teknolojisi HPBC (Hybrid Passivated Back Contact) ile geliyor.

BloombergNEF ve Altman-Z Skoru pozitif ve güçlü görünümü teyit ediyor

Bağımsız kurumlar, son aylarda LONGi’yi değerlendiriyor ve sonuçlar şirketin, müşterilerine ve paydaşlarına çeşitli zorluklar ve piyasa koşullarında hizmet verebilme yeteneğini ve direncini kanıtlıyor. Bunlar arasında BloombergNEF (BNEF) PV Modül ve İnverter Bankacılık Raporu ve Altman-Z Skoru bulunuyor.

Kasım 2022’de, yıllık BloombergNEF (BNEF) PV Modül ve İnverter Bankacılık Raporu, LONGi’yi mükemmel finansal sağlıkla desteklenen, artan kurumsal güç ve yüksek düzeyde teknolojik Ar-Ge ile %100 bankacılık yapılabilir modül markası olarak tanıdı. LONGi ayrıca çok etkili bir risk kontrolü sergiledi ve uzun vadeli sürdürülebilir gelişme yeteneğini gösterdi.

Ek olarak, LONGi, Q3 BNEF Global PV Piyasa Görünümü’nde 4.3 Altman-Z Skoru elde etti ve şirketi en iyi mümkün kategori olan “Güvenli Bölge”ye koyarak finansal istikrarını vurguladı. Altman-Z Skoru modeli, şirketlerin finansal istikrarını ölçmek için 1968 yılında ABD’li finans profesörü Edward Altman tarafından geliştirildi.

LONGi’nin Hi-MO X6 arka temas serisi, gelecekteki büyüme için ana itici güçlerden biri

Kasım 2022’de küresel pazara sunulduktan sonra, yüksek verimli HPBC hücre teknolojisine dayanan LONGi’nin premium modül serisi Hi-MO X6, Avrupa güneş pazarında ve dağıtıcılar, kurucular ve son müşteriler arasında yaygın tanınırlık kazandı. Teknoloji, frontal busbar-free tasarımıyla olay ışığının kullanımını maksimize ediyor. Ayrıca optik kayıpları azaltıyor, dönüşüm verimliliğini artırıyor ve böylece Elektriğin Seviyelendirilmiş Maliyetini (LCOE) optimize ediyor. HPBC hücre standard versiyonu %25.5’lik bir verimlilik atılımı başardı, HPBC+ hücre verimliliği %25.8’i aştı. Bu keskin teknoloji ile donatılmış Hi-MO X6, geleneksel modüllere kıyasla güç üretim performansında %6 ila %10’luk bir iyileşme gösteriyor. %23.3’lük maksimum modül verimliliği ile ürün, küresel çatı pazarı için yeni bir değer referansı oluşturuyor.

Daha yakın zamanda, LONGi, gelecek yıllarda güneş teknolojisi olarak arka temas teknolojisine yönelik bir duruş sergiledi, alternatif teknolojilere kıyasla verimlilik iyileştirmeleri için daha yüksek bir kapsam verdi. Teknolojiyi geliştirerek, üretim süreçlerini değiştirerek ve maliyeti önemli ölçüde düşürerek, şirket yüksek verimlilik, güvenilirlik ve estetik açıdan bilinen arka temas güneş hücre teknolojisinin geniş ölçekli tanıtımını açtı. LONGi, ilk kez bir premium teknolojiyi kitlesel pazara sunuyor.

  • Döviz kuru: EUR 1 = 7.8771 CNY, 30 Haziran 2023, Çin Halk Bankası”

Devamını Oku

Solar Panel

1.5 GW Tedarik Anlaşması: PV International ve LONGi, Hi-MO X6 Arka Temas Modülleri Dahil Anlaşmayı İmzaladı

Yayın Tarihi

on

Yazar

LONGi Solar, lider bir küresel güneş teknoloji şirketi, ve PVI GmbH (PV International veya PVI), bir güneş bileşenleri ve tam ekipman toptancısı olan ve Solar Ruhr Group’un bir yan kuruluşu olan bir şirket, Solar modüllerin tedariki üzerine 1.5 GW kapasiteli 3 yıllık bir çerçeve anlaşması imzaladı. Bu anlaşma kapsamındaki modüller, çoğunlukla Solar Ruhr Group’un diğer yan kuruluşları için projelerde kullanılacak, ayrıca da dağıtım amaçları için kullanılacak. Bu ortaklık, PVI’nın PV endüstrisindeki öncü rolüne olan güvenini ve Hi-MO X6’nın PVI’nın müşterileri için en iyi tercih olarak kabul edilmesini vurgular.

“LONGi’ye ve arka temas serimiz Hi-MO X6’ya olan PVI güveni için şeref duyuyoruz ve minnettarız. Bu ürünlerimizi arka temas hücre teknolojisine olan açık taahhüdümüzü göstermek için yeniden markalıyoruz ve gelecekteki sürdürülebilirliklerini gösteriyoruz. Arka temas teknolojisinin, birçok benzersiz avantajı nedeniyle güneş endüstrisinin geleceğinin önemli bir parçası olacağına kesinlikle inanıyoruz.” diyen LONGi Europe Distributed Generation (DG) Başkan Yardımcısı Nick Wang söyledi.

PVI GmbH CEO’su Dr. Oliver Klein ise şunları ekledi: “LONGi’yi partnerimiz olarak seçtik çünkü sürekli olarak verimliliği artırmak ve yeni teknolojileri kitle pazarına uygun ve rekabetçi hale getirmek için yürüttükleri Ar-Ge faaliyetlerini takdir ediyoruz. Müşterilerimiz, şimdi düşük ışık koşullarında bile yüksek enerji verimi sağlayan bir modül olan Hi-MO X6’dan faydalanabilirler. Ayrıca, istikrarlı bir tedarik sağlarlar ve finansal açıdan çok sağlıklı bir durumda bulunmaları nedeniyle tercih ettiğimiz bir seçenektir.”

Arka temas teknolojisi, geleneksel teknolojileri geride bırakıyor: Hi-MO X6, %6 ila %10 daha fazla verim sağlıyor

LONGi’nin Hi-MO X6 ve kullanılan patentli arka temas teknolojisi HPBC, busbar olmayan bir ön yüzeye sahiptir. Busbar olmaması, düşen ışığın kullanımını maksimize eder, optik kayıpları azaltır, dönüşüm verimliliğini artırır ve dolayısıyla LCOE (Elektrik Maliyetinin Düzeylendirilmiş Maliyeti)’yi iyileştirir. Bugün, geleneksel modülleri %6 ila %10 oranında güç üretilen bir verimle geride bırakan %25.8’e kadar hücre verimliliklerine sahiptir.

LONGi, ürün portföyünde önemli bir kısmını BC güneş hücresi teknolojisine dahil etmeye karar verdi. 2023 yılı sonuna kadar, 30 GW’lık bir HPBC üretim kapasitesi tam kapasiteyle çalışacak. Şirkete göre, artan pazar payıyla birlikte, arka temas teknolojileri kristalin silikon güneş hücreleri için ana akım teknoloji olarak ortaya çıkmaya hazırlanıyor.

Devamını Oku

Solar Panel

LONGi çatı üstü ürünleri için yeni marka kimliğini duyurdu

Yayın Tarihi

on

Yazar

LONGi, dağıtılmış üretim pazarına yönelik çatı üstü PV modüllerinin marka kimliğinde bir değişiklik yaptığını duyurdu. Hi-MO 6 artık Hi-MO X6 oldu. Bu hamle, daha iyi bir kullanıcı deneyimi için özel olarak tasarlanıp geliştirilen Hi-MO 6 serisinin devrim niteliğindeki karakterini güçlendiriyor. HPBC (Hibrit Pasifleştirilmiş Arka Temas) olarak bilinen gelişmiş arka temas (BC) teknolojisi ile hem teknik hem de estetik açıdan iyileştirmeler görülebilir.

Yeniden markalama, LONGi’nin güneş enerjisinin geleceği olarak arka kontak teknolojisine olan bağlılığının altını çiziyor

Yeniden markalama, LONGi’nin geri kontak teknolojilerini önümüzdeki 5 ila 6 yıl içinde güneş enerjisinin geleceği olarak gördüğü gerçeğinin kanıtıdır. Şirket, BC güneş pili teknolojisinin önemli bir kısmını ürün portföyüne dahil etmeyi tercih etti. 2023’ün sonuna kadar, 30 GW’lık bir HPBC üretim kapasitesi tam olarak faaliyete geçecek ve gelecekte LONGi’nin genel üretim kapasitesinin çoğunluğuna arka temaslı güneş pili teknolojisi hakim olacak.

LONGi Başkanı Baoshen Zhong’a göre Eylül 2023’te “Sektör, terawatt çağının bu noktasında radikal bir teknolojik değişimle karşı karşıya. Önümüzdeki beş ila altı yıl içinde, yüksek verimlilikleri ve estetikleriyle bilinen BC güneş pilleri, anında etkiyle fotovoltaik endüstrisinde lider tercih olmaya hazırlanıyor.” LONGi‘nin Avrupa Başkan Yardımcısı Nick Wang şunları ekledi: “Yeniden markalaşma şunun altını çiziyor: ” Müşterilerimizle, iş ortaklarımızla ve dünya çapındaki son tüketicilerimizle paylaştığımız değerler, Hi-MO X6’ya yansıyor ve onu farklı bir ürün olarak farklı kılıyor.”

Hi-MO X6 artan müşteri taleplerinin bir sonucudur

Hi-MO X6, LONGi’nin ürün ekibi tarafından iki yıl boyunca kapsamlı son kullanıcı araştırmalarına dayanarak titizlikle geliştirildi. Sonuç, dağıtılmış pazar ile konut ve ticari çatılar için özel olarak tasarlanmış bir çözümdür. Üstün verimliliği, maksimum güvenliği ve kusursuz entegrasyonu mimari estetikle birleştirir.

Enerji üretimi geleneksel modüllerden yüzde 6 ila 10 oranında daha iyi performans gösteriyor

Hi-MO X6, ön barasız tasarıma sahip, yüksek verimli HPBC hücre teknolojisi üzerine inşa edilmiştir. Böylece ürünün tasarımı gelen ışığın kullanımını en üst düzeye çıkarır, optik kayıpları azaltır, dönüşüm verimliliğini artırır ve sonuç olarak LCOE’yi optimize eder. HPBC hücresinin standart versiyonu %25,5’lik bir verimlilik atılımına ulaşırken, HPBC+ hücre verimliliği %25,8’i aşıyor. Bu son teknolojiyle donatılan Hi-MO X6, geleneksel modüllere kıyasla enerji üretim performansında %6 – %10 oranında iyileşme gösteriyor. Maksimum %23,3’lük modül verimliliğiyle ürün, küresel dağıtılmış pazar için değer açısından yeni bir ölçüt belirliyor.

LONGi, arka temas teknolojisinin üretimindeki zorlukların üstesinden geldi

Şimdiye kadar BC güneş pili teknolojisinin temel zorlukları düşük verim ve maliyet etkinliğiydi. LONGi, teknolojiyi önemli ölçüde başarılı bir şekilde geliştirdi ve böylece seri üretim verimini önemli ölçüde artırdı. Buna ek olarak şirket, üretim süreçlerini değiştirerek maliyeti önemli ölçüde azalttı ve böylece BC güneş pili teknolojisinin büyük ölçekli tanıtımını mümkün kıldı.

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com