Connect with us

Etkinlikler

SOLAREX İstanbul, 4 Nisan’da kapılarını açıyor

Yayın Tarihi

on

4- 6 Nisan 2019 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyaretçileri ile buluşacak olan Solarex İstanbul Fuarı; bir kez daha sektörün öncü firmaları ile başta MENA bölgesi olmak üzere çok sayıda ülkeden profesyonel ziyaretçiyi bir araya getirmeye hazırlanıyor.

Solarex İstanbul Fuarı; sadece bir ticaret platformu olmanın ötesinde sektördeki yeniliklerin görücüye çıktığı, en son teknolojilerin sektör profesyonelleri ile paylaşıldığı bir alan olma özelliği de taşıyor.

Platinum sponsorun Solonn Enerji olduğu Uluslararası Solarex İstanbul Fuarı’na, yurt içi ve yurt dışından birçok büyük firma katılarak büyük destek veriyor.

Sektörün büyüklüğü göz önüne alındığında çok sayıda yerli yabancı katılımcı ve ziyaretçileri bir araya getiren fuar, Türkiye pazarına girmek isteyen yabancı katılımcıların sektöre daha yakından bakmasına, potansiyel müşterileriyle yüz yüze görüşebilmesine fırsat tanıyor.

Voli Fuar; solar sektörüne yepyeni bir fuar kazandırdı. Solarex İstanbul adıyla bu yıl on ikincisi düzenlenecek olan fuar; 4 – 6 Nisan 2019 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy’de ziyaret edilebilecek.

Ekonomi Bakanlığı; İzmir Ticaret Odası ve KOSGEB tarafından da desteklenen güneş enerjisi sektöründe dünyanın en büyük organizasyonu olması hedeflenen fuar; 300’e yakın yerli ve yabancı katılımcı firma ile sektöre milyonlarca dolarlık iş hacmi oluşturacağının sinyallerini veriyor…

Önümüzdeki Yılın Rezervasyonları Şimdiden Yapıldı

Türkiye’nin önde gelen güneş enerjisi sektör temsilcilerinden oluşan katılımcı firmaların; fuardan çok memnun olduklarını ve fuarın her geçen yıl büyüdüğünü belirten Proje Müdürü Yasemin Albayrak;, bu sene 12. kez sektörü bir araya getirecek fuara; sektör temsilcilerinin bir sonraki yıl için şimdiden ön rezervasyonlarını yaptırdıklarını söyledi. Fuara Çin, Tayvan, Almanya, Hollanda, Lüksemburg, İspanya, İngiltere, Yunanistan, Slovakya ve Kore’den  firmaların katıldığını da kaydeden Albayrak; “Solar Fuarı; oluşturduğu iş hacmi ile sektör ihracatına ve rekabetçiliğine güç katıyor. Solar sektörünün marka değerine katkı sağlayan bu büyük fuarın tüm sektör oyuncuları tarafından desteklenmesi ile birlikte yerli malı ürünlerimizin yurt dışına açılan kapısı “Uluslararası Solarex İstanbul Fuarı” olacak” dedi.

Solar sektöründe Türkiye’de spesifik bir fuar olmadığını belirten Yasemin Albayrak; sektördeki gelişmelerin yakından takip edildiğini; fuarın iç ve dış piyasa açısından önemli bir rol üstlenerek; yakın gelecekte kendi kulvarında dünyanın en büyük organizasyonu olacağının sinyallerini verdiğini belirtti.

Dünyanın dört bir yanından katılımcı ve ziyaretçinin gelmesi beklenen ve sektörde büyük yankı uyandıran Solarex İstanbul Fuarı’na çeşitli ülkelerden gelen tedarikçilerin yanı sıra İstanbul’dan ve Anadolu’dan da yoğun ilgi var.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Etkinlikler

3 bakanlığın desteği ve dünyanın önde gelen örgütleri Solarex İstanbul’da

Yayın Tarihi

on

Güneş enerjisi ve yenilenebilir enerji sektörünün Türkiye’deki tek uluslararası fuarı olan SOLAREX İstanbul için geri sayım başladı.

 Dünyanın en büyük enerji devlerinin bulunduğu binden çok markanın temsil edildiği SOLAREX İstanbul içi geri sayım başladı.

T.C Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, T.C. Ticaret Bakanlığı ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın desteklediği ve 13. kez düzenlenecek SOLAREX İstanbul 2-4 Nisan tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açacak.

Güneş enerjisi sektörünün uluslararası ilk ve tek fuarı olan SOLAREX İstanbul; Amerika Birleşik Devletleri’nden Birleşik Arap Emirlikleri’ne kadar 5 kıtada 10’dan fazla yurtdışı fuara katılarak ve tanıtım faaliyetlerini sürdürerek gerçekleştirdiği güçlü bağlantılarla nitelikli ve yoğun bir ziyaretçi kitlesi hedefliyor.

Dünya çapındaki solar örgütleri ile güçlü bağlantılarının ülkemizdeki solar sektörüne katkı ve güç sağlaması amacı ile MESIA/ ORTA DOĞU Güneş Enerjisi Derneği, EUEA/ UKRAYNA Enerji Ajansı, ESTELA/Avrupa Güneş Enerjisi Elektrik Birliği, BNEF/ Bloomberg New Energy Finance yetkililerini fuarda ağırlayacak.

IBESA/ Uluslararası Akü ve Enerji Depolama Birliği, TAITRA/ Tayvan Enerji Ajansı, IRREA/ İran Yenilenebilir Enerji Derneği de SOLAREX İstanbul’u destekleyen örgütler arasında yerini aldı.

Yine ülkemizin en önemli solar örgütlerinden GÜNDER/ Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu,

GÜYAD/ Güneş Enerjisi Yatırımcıları Derneği, ODTÜ GÜNAM/ Güneş Enerjisi Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin yanı sıra T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesindeki İZKA/İzmir Kalkınma Ajansı katılımları ile fuarı güç katacaklar.

Ayrıca Türk Hava Yolları’nın resmi ulaşım sponsoru olduğu SOLAREX İstanbul’un yurtdışı katılımcı ve ziyaretcilerinin % 15 indirim hakları da mevcut.

Devamını Oku

Etkinlikler

Solar İstanbul, 11 Mart’ta kapılarını açıyor

Yayın Tarihi

on

Türkiye güneş enerjisi sektörünün merakla beklediği Solar İstanbul Güneş Enerjisi, Enerji Depolama, Elektrikli Ulaşım ve Dijitalleşme Fuarı ve Konferansı’na katılımlar büyük bir hızla devam ediyor.

11-13 Mart 2020 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde ilk kez düzenlenecek olan Solar İstanbul, güneş paneli üreticilerinden elektrik depolama çözümlerine; elektrikli araba, otobüs ve drone’lardan enerji verimliliğine; akıllı finansman yöntemlerinden siber güvenlik sistemlerine kadar yüzlerce katılımcı şirket ve uzmanı bir araya getirecek. Güçlü fuar yapısının yanı sıra zengin konferans içeriğiyle de fark yaratacak olan Solar İstanbul, 3 gün boyunca oldukça geniş bir ziyaretçi yelpazesinden binlerce yerli ve yabancı sektör profesyonelini ağırlayacak. Elektriğini temiz enerji kaynaklarından üretmek isteyen elektrik üreticileri; çatılarına güneş santrali kurmak isteyen ev, hastane, ofis ve işletme sahipleri; dağıtım şirketleri; kamu kurumları ve belediyeler; kurumsal enerji yatırımcıları ve sektör dernekleri fuarın ziyaretçi profillerinden yalnızca birkaçı. Yalnızca güneş enerjisi sektörünün değil hem dünyada hem de ülkemizde giderek büyüyen elektrikli ulaşım sektörü, enerji depolama ve hibrit sistemler konularının da tüm detaylarıyla ele alınacağı Solar İstanbul 2020’nin konferans ve panel başlıklarının 27 Ocak’a kadar açıklanması bekleniyor.

Devamını Oku

Etkinlikler

Solarex İstanbul’a Ticaret Bakanlığı desteği

Yayın Tarihi

on

Güneş enerjisi ve yenilenebilir enerji sektörünün uluslararası fuarı Solarex İstanbul katılımcıları için Ticaret Bakanlığı desteği Aralık ayı itibariyle açıklandı.

 2 – 4 Nisan 2020 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyaretçileri ile 13. kez buluşacak olan Solarex İstanbul Fuarı katılımcıları gerek stant açmak gerekse konstrüksiyon maliyetleri ile ilgili olarak Ticaret Bakanlığı’ndan destek alabilecekler.

Bağlı bulundukları birlikler üzerinden  fuar katılımcısı olduklarını beyan ederek destek talebinde bulunan firmalar, ticaret hacimlerinin bu büyük fuarda geliştirme imkânı bulabilecekler.

Dünyanın en büyük enerji devlerinin bulunduğu binden fazla markanın temsil edildiği fuar özellikle ihracat anlamında Türk sanayiinin ümidi oluyor ve bu geri sayım sürecinde buluşmanın en verimli halde geçmesi için yılların deneyimli fuar organizatörü Voli Fuar kaliteli ekibiyle var gücüyle çalışıyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nden Birleşik Arap Emirlikleri’ne kadar 5 kıtada 10’dan fazla yurtdışı fuara katılarak tanıtım faaliyetlerini sürdüren Solarex İstanbul ekibi, gerçekleştirdikleri güçlü bağlantılarla nitelikli ve yoğun bir ziyaretçi kitlesi hedefliyor.

2020 yılında yurtdışı tanıtım faaliyetlerine dikkatle ekilen Solarex İstanbul, özellikle ticari ataşelikler üzerinden gerçekleştirdikleri bağlantılar ile alım heyetleri oluşturmaya devam ediyor.

Asya, Orta Doğu, Afrika ve Türk Cumhuriyetlerine açılan kapı konumundaki ülkemizin solar sektöründeki uluslararası tek fuarı olan Solarex İstanbul, özellikle MENA bölgesindeki solar sektörünün önde gelen kuruluşları ile güçlü temaslar sağlanarak yeni ihracat kapılarının açılması için çok önemli bir ticari arena olacaktır.

Ayrıca Türk Hava Yolları’nın resmi ulaşım sponsoru olduğu Solarex İstanbul’un yurtdışı katılmcı ve ziyaretcileri % 15 indirim hakları da mevcut.

Devamını Oku

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com