Connect with us

Etkinlikler

SOLAREX’TEN, FUARLA EŞ ZAMANLI SOLAR ZİRVESİ

Yayın Tarihi

on

ULUSLARARASI SOLAREX İSTANBUL FUARI; FUARLA EŞ ZAMANLI SOLAR ZİRVESİ DÜZENLEYECEK!

Türkiye’deki ilk ve tek, Avrasya’nın en büyük spesifik fuarı SOLAREX İstanbul, ulusal ve uluslararası sivil toplum kuruluşlarıyla işbirlikleri kapsamında fuar ile eş zamanlı, güçlü bir solar zirvesi için hazırlıklarına başladı.

SOLAREX İstanbul Fuarı, 2 – 4 Nisan 2020 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde 13. kez ziyaretçileri ile buluşacak. Solar sektörünün Avrasya bölgesindeki en büyük fuarı olma misyonundan hareketle uluslararası arenada bilgi, vizyon sahibi önemli kurum ve kişileri ülkemizde ağırlayacak.

Solar sektörünün uluslararası arenada gücünü ortaya koyması ve sağlam bir zemin oluşturması için  var gücüyle çalışan fuar ekibi, uluslararası basın kuruluşlarıyla da ilişkilerini sürdürüyor.

Dünyanın en büyük enerji devlerinin yer aldığı ve binden fazla ürün ve markanın temsil edildiği SOLAREX İstanbul; tanıtım amacıyla dünyanın en önemli solar etkinliklerinde yerini almaya devam ediyor.

Ekim ayında Energy Taiwan Fuarı’nı ziyaret eden SOLAREX İstanbul ekibi Kasım ayındaki, yeni rotası  Dubai The BIG 5 Solar fuarı oldu.

 

Etkinlikler

Güneşin yeni çekim merkezi Solar İstanbul, 11-13 Mart’ta

Yayın Tarihi

on

15 Kasım’da açıklanan 1.000 MW’lık Güneş YEKA-3 yarışmalarıyla Türkiye enerji yelpazesindeki payını büyütmeye hazırlanan güneş enerjisi sektörü, 11-13 Mart 2020’de yapılacak olan Solar İstanbul – Güneş Enerjisi, Enerji Depolama, Elektrikli Ulaşım ve Dijitalleşme Fuarı ve Konferansı’nda sektörün bugününü ve geleceğini vizyoner bir bakışla ele alma fırsatı bulacak.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın da desteğiyle 2020 yılında ilk kez düzenlenecek olan Solar İstanbul 2020, yerli yatırımcı ve sanayicileri küresel oyuncularla bir araya getirecek.

Türkiye’nin önde gelen fuarcılık şirketlerinden TG Expo Uluslararası Fuarcılık ve güneş enerjisi sektörünün etkin dernekleri GENSED, GÜYAD ve GÜNDER iş birliği ile İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Solar İstanbul 2020, B2B görüşmeleri, uluslararası konuşmacıların yer aldığı konferans programıyla bir fuardan çok daha fazlasını sektöre sunuyor.  İklim değişikliği, mevzuat, yeni iş modelleri, şehirler ve solar mimari, kamu ve yeni politikalar, akıllı şebekeler ve güneş enerjisi, global pazarlar ve hibrit modeller ise, konferansta ele alınması planlanan 20’yi aşkın konu başlığından yalnızca birkaçını oluşturuyor.

Devamını Oku

Etkinlikler

Enerji Çalışanları Haftası kutlu olsun!

Yayın Tarihi

on

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in bizzat duyurduğu Enerji Çalışanları Haftası, şirketler ve kamu kurumları tarafından kutlanıyor.

Her yıl kasım ayının ikinci haftası kutlanması planlanan Enerji Çalışanları Haftası için Enerji İletişim Grubu (EİG) tarafından özel bir video hazırlandı. Video, sosyal medyada #sensizolmaz ve #enerjinizicinvariz etiketleri ile paylaşılıyor.

Enerjinin ve enerji çalışanlarının önemine dikkat çekmek için düzenlenen Enerji Çalışanları Haftası, gelecek yıllarda da Kasım ayının ikinci haftasında kutlanacak.

Devamını Oku

Etkinlikler

“Depolamaya dünya genelinde 2025’e kadar 150 milyar dolarlık yatırım yapılacak”

Yayın Tarihi

on

12. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı EIF’in 2. günü, “Enerji Depolama Alanındaki Yeni Teknolojiler” başlıklı bir oturuma ev sahipliği yaptı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan’ın açılış konuşması yaptığı oturum, EÜD Başkan Yardımcısı ve İçtaş Enerji Grup Başkanı Korkut Öztürkmen’in moderatörlüğünde gerçekleştirildi. Oturuma Altınay Elektromobilite ve Enerji Teknolojileri Genel Müdürü Selman Tosunoğlu, Shura Kıdemli Enerji Analisti Yael Taranto ve DNV GL Enerji Danışma Ekibi Lideri Faik Tursun konuşmacı olarak katıldı.

 Depolamanın arz güvenliğine önemli esneklik sağladığını belirten Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, bu teknolojilerin yerli ve yenilenebilir enerji kapasitesini sonuna kadar kullanmak isteyen ülkemiz için ciddi fırsatlar getirdiğini ifade etti. Son dönemde yaptıkları çalışmalar sayesinde, frekans kontrolünden kesintili üretim kaynaklarının kesintisiz hale getirilmesine kadar farklı alanlarda büyük ilerlemeler sağlandığını belirten Tancan, Enerji Bakanlığı’nın 2017-2027 döneminde 10 bin megavat rüzgar ve güneş kurulu gücünü elektrik sistemine kazandırma amacıyla çalıştığını; yenilenebilir enerjinin verimli bir şekilde depolanmasının ve ihtiyacı karşılayacak en uygun dönüşümlerin geliştirilmesinin ilerleyen yıllarda Türkiye’ye çok önemli kazanımlar sağlayacağını kaydetti.

“Güneş çatı uygulamaları pil bazlı depolama ile desteklenirse enerji arz talebinde ve fiyat oluşumunda büyük değişiklikler beklenebilir”

EÜD olarak depolama konusuyla ilgili yoğun bir şekilde çalıştıklarını ve bu alandaki mevzuatın yıl sonundan önce devreye girmesini beklediklerini söyleyen EÜD Başkan Yardımcısı ve İçtaş Enerji Grup Başkanı Korkut Öztürkmen de  “Böylece depolama alanındaki yatırımların önü açılmış olacak” dedi. Depolama konusunda dünya genelinde 2025 yılına kadar 150 milyar dolarlık yatırım yapılacağının öngörüldüğünü belirten Öztürkmen, lityum-iyon bazlı pil teknolojisinde maliyetlerin hızla düşüşünün devam edeceğine; 2025 yılında bu teknolojinin fizibilite açısından doğal gaz santrallerinin bile önüne geçebileceğine dikkat çekti. “Ülkemizde güneş çatı uygulamaları pil bazlı depolama ile desteklenirse enerji arz- talebinde ve fiyat oluşumunda büyük değişiklikler bekleyebiliriz” diyen Korkut Öztürkmen, sadece lityum-iyon pil teknolojisinin değil diğer depolama teknolojilerinin de hızla gelişme sağladığının altını çizdi.

Devamını Oku

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com